web
analytics

Öğretim Üyesi İlanı

Yeni kurulan Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü için Yardımcı Doçent ve Doçent seviyesinde akademisyen başvuruları kabul edilmektedir. Bölüme kabul edilecek adayların bölümün gelişmesine katkı sağlamaları, üst düzeyde lisansüstü eğitimi üstlenmeleri ve üniversite dışı kaynaklardan destek alan kuvvetli bir araştırma programı oluşturmaları beklenecektir. Başvuracak adayların yurtdışından doktora derecesi almış olmaları, buna ilave olarak yurtdışı araştırma/çalışma tecrübesine sahip olmaları beklenmektedir.

İYTE, teknolojik alanlarda yüksek seviyede eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmak misyonu ile 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. İYTE Yerleşkesi, Ege Denizi kıyısında Gülbahçe, Urla’da bulunmaktadır. İYTE’de eğitim dili İngilizcedir. Daha fazla bilgiye http://www.iyte.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

İlgililerin özgeçmişlerini, araştırma programı ve eğitime katkı önerilerini ve 3 adet referans mektubunu, Dr. Gülden Gökçen Akkurt’a (guldengokcen@iyte.edu.tr) e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir.